Kategorijos

Informacija

Naujienlaiškis

Pagalbos linija

Pagalba teikiama 24/7

Tel: +37060860346

Susisiekite su mūsų specialistais

Perkamiausios prekės

Visos perkamiausios

argano aliejaus nauda psoriazės (žvynelinėes) paveiktai odai

Psoriazė arba kitaip žvynelinė – viena iš seniausiai žinomų odos ligų. Tai – lėtinė odos liga, pasireiškianti odos uždegimu ir odą dengiančiais sidabro spalvos žyneliais. Žvyneliai susiformuoja iš odos išorinio sluoksnio ląstelių,  besidalijančių greičiau nei normaliai ir besikaupiančių odos paviršiuje. Įvairių šaltinių duomenimis, žvyneline serga nuo 0,5 iki 5 proc. pasaulio gyventojų, Lietuvoje sergančiųjų yra apie 120 tūkstančių.

Argan.lt - tai išskirtinai ekologiško ir natūralaus argano aliejaus bei kosmetikos elektroninė parduotuvė.

Kas sukelia psoriazę?

Manoma, jog žvynelinę lemia imuninės sistemos sutrikimas, susijęs T ląstelėmis. T ląstelės yra imuninės sistemos dalis, kovojanti su infekcijomis. Manoma, kad psoriaze susergama, jei odoje gaminama per daug šių ląstelių. Jos sukelia uždegimą ir per greitą odos ląstelių dalijimąsi. Normaliai odos ląstelės subręsta ir pasišalina nuo odos paviršiaus per 28-30 dienų. Sergant psoriaze odos ląstelės subręsta per 3-6 dienas ir nepasišalina nuo odos paviršiaus, o kaupiasi suformuodamos į žvynelius panašias struktūras.

Žvyneline ir vyrai, ir moterys serga vienodai dažnai. Naujausių tyrimų duomenimis, žvynelinės paplitimas įvairiose etninėse grupėse yra nevienodas. Dažniausiai ja serga Šiaurės Europos gyventojai, ženkliai rečiau - žmonės iš Afrikos ir Azijos. Psoriazės simpomai dažniausiai pasireiškia 15-35 metų amžiaus žmonėms, apie 75 proc. sergančiųjų psoriazės simptomai pasireiškia dar nesulaukus keturiasdešimties. Nepaisant to, žvyneline susirgti gali bet kokio amžiaus žmogus. Maždaug kas dešimtam sergančiajam psoriazės simptomai pasireiškia vaikystėje. Kuo anksčiau simptomai pasireiškia, tuo didesnė tikimybė, kad liga išplis ir nuolat kartosis.

Ši liga gali būti paveldima. Jau atrasti genai, sukeliantys žvynelinę. Šių genų pakitimai gali sukelti ne tik žvynelinę, bet ir kitas imuninės sistemos ligas (reumatoidinį artritą, pirmojo tipo diabetą).

Kai kurie žmonės, nors jų šeimoje yra sergančiųjų psoriaze, šia liga nesuserga. Mokslininkai mano, jog tam, kad žvynelinė pasireikštų, būtinos ir kitos sąlygos: stresas, odos pažeidimai, tam tikros infekcijos, kai kurių medikamentų vartojimas, nudegimai saulėje ir kt. Medikamentai, galintys išprovokuoti psoriazę: vaistai nuo maliarijos, beta-blokatoriai (naudojami aukštam kraujospūdžiui ir širdies ligoms gydyti), litis. Psoriazė staiga pasireiškia žmogų paveikus kuriam nors iš šią ligą išprovokuoti galinčių veiksnių. Psoriazė nėra užkrečiama.

Žvynelinės simptomai

Pirmiausia atsiranda nedidelis, rausvas, plokščias mazgelis, kuris pamažu didėja ir pasidengia sidabro spalvos žvyneliais. Šios plokštelės nedaug iškilusios virš odos paviršiaus, jų ribos – aiškios. Ligai įsisenėjus, plokštelės sustorėja, sukietėja. Oda tampa sausa, šiurkšti, sudirgusi. Ją niežti.

Skiriamos 5 psoriazės formos: plokštelinė, lašelinė, pustilinė, raukšlių, eritroderminė. Plokšelinė forma yra dažniausia, raukšlių žvynelinė pažeidžia didžiąsias odos raukšles (bambą, pažastis, po krūtimis, kirkšnių sritį), o eritroderminė žvynelinė išplinta po visą kūną.

Psoriazė (žvynelinė) dažniausiai pažeidžia alkūnių, kelių, veido, galvos plaukuotosios dalies, apatinės nugaros dalies, delnų ir padų odą. Liga taip pat gali paveikti nagus, lytinių organų ir burnos gleivinę. Apie 10 proc. sergančiųjų psoriazė pažeidžia ir sąnarius (tai vadinama psoriaziniu artritu).

Psoriazė (žvynelinė) ir argano aliejumi

Dvi pagrindinės argano aliejaus savybės, kurios teigiamai veikia psoriazę. Pirma – riebalų rūgštys ir karotenoidai subalansuoja odos drėgmės lygį, nes išsausėjusi oda gali tik pasunkinti psoriazės gijimą, taigi naudojant argano aliejų kasdien, oda būtų tinkamai drėkinama. Kitu atveju, per nedrėkinamą odą infekcija plinta greičiau ir gijimas užtrunka ilgiau.

Vitaminas E yra stiprus antioksidantas, randamas gryname argano aliejuje. Šis vitaminas padeda sumažinti psoriazės sukeltą uždegimą. Niežulys ir skausmas iškart sumažės vos pradėjus naudoti aliejų. Vitaminas E, esantis argano aliejuje, taip pat padeda sumažinti odos paraudimus, sukeltus psoriazės ir pažeisti odos lopai tampa mažiau pastebimi.

Tradicinis psoriazės gydymas dažniausiai taikomas toks: geriamieji vaistai, kremai ir šviesos terapija. Nors tokie metodai žada greitą pagijimą, dažnai gali būti labai pavojingi ir tik pasunkinti esamą situaciją. Tai ypač taikoma vaistams, kuriuose yra cheminių komponentų, kurie labiau džiovina odą. Neretai skausmą ir niežulį sukelia būtent vaistuose esantys cheminiai komponentai.

Tačiau ne tik tradiciniai gydymo būdai gali sukelti problemų. Nuolatos ant savo kūno tepamasi įvairių kremų ir pan., kurie vis tiek yra absorbuojami ir galiausiai patenka į kraują. Taigi, esant galimybei, reiktų rinktis kuo natūralesnius produktus, kurie mažiau erzintų pažeistą odą. Grynas argano aliejus neturi neigiamų pasekmių nei jūsų odai nei sveikatai.

Siekiant, kad oda būtų maksimaliai sudrėkinta, argano aliejumi pažeistas kūno vietas reiktų tepti du kartus per dieną. Taip pat keletas patarimų, kaip prižiūrėti psoriazės pažeistą odą:
 - Nuprausti pažeistas vietas natūraliu muilu be dažiklių ir kvapiklių (puikiai tinka juodasis Afrikos muilas su argano aliejumi);
 - Drėkinti odą argano aliejumi labai švelniais sukamaisiais judesiais, nesukeliant agresyvaus trynimo efekto;

Kaip žinoma, psoriazė gali atsirasti ir ant galvos odos, klaidingai manant kad tai yra pleiskanos. Gydyti psoriazę ant galvos odos yra ganėtinai sudėtinga, nes naudojami šampūnai vis tiek yra nuplaunami po kelių minučių įtrynus galvą. Grynas argano aliejus taip pat gali gydyti psoriazę galvos odoje:
 - Užsilašinkite argano aliejaus ant galvos (pažeistų plotų) ir švelniai įmasažuokite galvą;
 - Užsidėkite dušo kepuraitę ant plaukų ir apsukite rankšluosčiu ir taip palikite plaukus per naktį;
 - Ryte švelniai įmasažuodami galvą šampūnu išplaukite plaukus.

Naudojant gryną argano aliejų, galvos oda yra drėkinama ir plaukai mažiau riebaluojasi, nei naudojant kitas priemones. Galite užsilašinę kelis lašus aliejaus ant galvos palikti taip per dieną. Kartoti procedūra reiktų kaskart plaunant galvą, arba taip dažnai kaip reikia.

Mūsų parduotuvėje galite įsigyti produktų psoriazei (žvynelinei):
 - Argano aliejus;
 - Balzamas nuo psoriazės (žvynelinės);
 - Juodasis Afrikos muilas su argano aliejumi;
 - Argano serumas su levandomis;